תפריט נגישות

רב"ט שלמה ארגס ז"ל

שלמה ארגס
בן 18 בנפלו
בן ביה ויעקב
נולד בירושלים
בי"ב בתמוז תרצ"א, 27/6/1931
שרת בהגנה
נפל בעת שירותו
בכ"ד באב תש"ט, 19/8/1949
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: א, חלקה: 05, שורה: 04, קבר: 02.

קורות חיים

בן יעקב וביה. נולד ביום י"ב בתמוז תרצ"א (27.6.1931) בירושלים. אחרי סיימו את לימודיו בבית-הספר היסודי של "כל ישראל חברים" השתלם בבית-הספר התיכון המקצועי שבירושלים בחשמלאות ועבודות רדיו. במקצוע זה עבד ועזר בקיום המשפחה. מגיל י"ב הדריך ב"צופי עקיבא" והיה חבר ה"הגנה".

היה מ"כ בגדנ"ע. בתפקיד זה וגם כמדריך בתנועתו מילא כל חובה ואף את הפעוטה ביותר, מתוך מסירות ושמחה, עירנות ומרץ. בגלל הבנתו לנפש חבריו וחניכיו היה מקובל עליהם. בימי מלחמת הקוממיות התנדב למאבק ומייד תפש עמדה בצבאנו הצעיר. באותם הימים כמעט שלא נמצא בבית, הוא היה מזעיק חברים לפעולה, יצא לביצורים והשתתף בכל משימה אחרת שנדרש לה. מקומו לא נפקד גם בשיירה שהביאה נשק להצלת ירושלים. כעבור זמן מועט לא היסס והתיצב במפקדה מוכן ודרוך לקראת ההתקפה על העיר העתיקה. מכל הקרבות בהם השתתף ניצל בנס. פעם הטיף לו אביו מוסר על היעדרו מן הבית ועל שובו בשעה מאוחרת בלילה, אך תשובתו היתה: "כמוני כשאר הבחורים, אני יקר לכם והם להוריהם, אך כולנו יקרים פי כמה וכמה למולדת ועלינו לשחררה".

סמוך לאותו זמן התחיל חש בראשו אבל מיחושו זה לא מנע אותו ממילוי התפקידים המוטלים עליו. הוא נפל למשכב והוכנס לבית-החולים ואף בשכבו על ערש דוי לא פסק מלהזכיר את הקרבות בהם השתתף ואת חבריו שנפצעו ונפלו מתוך שלא היו מאומנים בנשק. שאיפתו היחידה היתה כי בקומו ממחלתו יאמן נוער בשימוש בנשק.

ביום כ"ד באב תש"ט (19.8.1949), נפטר במחלתו הקשה והממושכת. הובא לקבורה בבית-הקברות בשייך באדר ב' וביום י"ז שעל הר הרצל בירושלים. בניסן תש"י הוציא "שבט עקיבא" חוברת בשם "לדמות" הכוללת קובץ מאמרים עליו.

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה