תפריט נגישות

סגן דוד גולובנציץ ז"ל

דוד גולובנציץ
בן 22 בנפלו
בן אסתר ושמעון
נולד בירושלים
בכ"ז בכסלו תשנ"ה, 30/11/1994
התגורר באפרת
התגייס ב-27.7.2014
שרת בחטיבת גולני
יחידה: גדוד "ברק" (12)
נפל בי"א בתמוז תשע"ז, 4/7/2017
מקום נפילה: חברון
באזור יהודה ושומרון
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 8, שורה: 5, קבר: 6.
הותיר: הורים, 2 אחיות ו- 2 אחים

קורות חיים

בן אסתר ושמעון. נולד ב- כ"ז בכסלו תשנ"ה, 30.11.1994 בירושלים.

גולובנציץ גדל בירושלים, אך לפני כמה שנים עברו בני המשפחה ליישוב אפרת שבגוש עציון. הוא למד בישיבת "בני צבי" בבית אל. בתאריך 27.7.2014 התגייס לחטיבת גולני. דוד היה מפקד מחלקה בגדוד 12 של גולני.

בתאריך י"א בתמוז תשע"ז, 4.7.2017, נפל דוד בתאונה מבצעית בחברון.

מפקד הגדוד סיון בלוך אמר כי "דוד הצטיין כלוחם. הוא יצא לקורס מ"כים ולאחר מכן נבחר לצאת לקורס קצינים. הוא עשה את תפקידו בצורה מעולה ודאג לחייליו כאל ילדיו.חייליך מעידים עליך כעל מפקד נערץ. דוד, היית שלם עם עשייתך ועשית אותה עם חיוך שלא מש מפניך. לצערנו, פרק הפעילות המבצעית נגמר מהר מהמתוכנן. אנחנו נמשיך בדרכך. חייליך ימשיכו בדרכך כי ככה חינכת אותם. משפחה יקרה - בנכם נפל כקצין גאה. דוד נפל בקרב חייליו שכה אהבו אותו. אנחנו ממשיכים להיות לכם משפחה אוהבת. דוד, בשם גדוד 12 - אני מצדיע לך".

אימו של גולובנציץ, אסתר, ספדה לו: "חשבתי שאוכל להספיד אותו. בן יקר שלי, ילד אהוב שלי. אני חושבת שאין לתאר מה נפל בגורלי. זכיתי במשך 22 שנים במתנה נפלאה. לימדת אותי כל כך הרבה. תמיד דאגת שנהנה ושנהיה עם חיוך על הפנים. אני מבטיחה לך עם כל הכאב, שאנחנו נשמור על זה". "אני לא חושבת שאני יכולה לספר פה סיפורים עליך", המשיכה האם והקריאה קטע מתוך "אורות", ספרו של הרב קוק: "המוות הוא חיזיון דימיוני. המוות הוא התעצמות של החיים. מי שמכיר את המציאות הרוחנית מבין שהנשמה מתגברת כשהיא נפרדת מהגוף. אני אוהבת אותך, דוד".

אחיו, זליג, ספד לו: "אתמול בלילה קיבלתי שיחה מאבא, הוא היה נסער ואמר לי 'דוד מת'. ישר נסענו הביתה וראיתי בחדשות שצעיר מת מפצעיו, ואז התמונות של דוד החלו להופיע. הרבה אנשים מגיעים הביתה ומנחמים ואני חושב שזה חלום בלהות. דוד, למרות שהיית קטן ממני למדתי ממך הרבה ואני עדיין ממשיך ללמוד ממך. אני מתגעגע מאוד".

דוד שלי, גיבור שלי, ילד יפה שלי", אמרה אחותו רותי, "היית כל כך יפה. היית אח קטן אבל תפקדת כאח גדול. למדתי הכול ממך. אני מבטיחה לך שהמשפחה מעל הכול ואנחנו נמשיך את זה. אתה טרפת את החיים - כאילו ידעת שזה קצר. רגע לא בזבזת. אני לא מאמינה שלא תבוא אליי בשישי. אנחנו אוהבים אותך".

דוד הותיר אחריו הורים, 2 אחיות ו- 2 אחים.

'יהי זכרו ברוך'

הופק במערכת "גלעד-לזכרם", באמצעות חב' תבונה בע"מ (054-6700799)
בניית אתרים: לוגו חברת תבונה