תפריט נגישות

רפ"ק גבריאל גבי בוטנרו ז"ל

גבריאל בוטנרו
בן 45 בנפלו
בן אתי ולזר
נולד ברומניה
בג' בתמוז תשכ"ח, 29/6/1968
נפל בכ"א באב תשע"ג, 28/7/2013
מקום קבורה: רעננה - חלקה צבאית

קורות חיים

''גבי היה איש משכמו ומעלה,'' אמרו החברים שנאספו סביב קברו הטרי, של רס''ן גבריאל בוטנרו, רופא הימ''מ, היחידה המיוחדת ללוחמה בטרור.

מפקד הימ''מ אמר על קברו: ''אנו נפרדים ממך בהצדעה!''רס''ן גבריאל בוטנרו נפטר במפתיע מדום לב. בן 45 היה במותו.

רבים ליוו אותו בדרכו האחרונה, בבית העלמין הצבאי ברעננה, ביניהם מפכ''ל המשטרה רנ''צ יוחנן דנינו, מפקד מג''ב ניצב עמוס יעקב, מפקדי היחידה בעבר, לוחמי היחידה, משפחתו וחברים.אחיו דר' עדי בוטנרו סיפר: ''גבי אחי הצעיר, נולד בעיר בוטושן בצפון רומניה ובגיל שש הוא עלה עם המשפחה לישראל. זמן קצר גרנו במרכז הקליטה באור עקיבא, אחר כך עברנו לירושלים. גבי למד בבית הספר היסודי ''יד המורה'' ובחטיבה ותיכון אליאנס 'רנה קסאן' בירושלים. גבי היה ילד ונער מלא מרץ וחיוניות, שובב וחברותי. תקופה קצרה היה בתנועת הצופים, היה שחקן כדורסל בנבחרת בית הספר וב'הפועל' ירושלים.בצבא גבי שירת בחטיבת גבעתי, כסמל לוחם וחובש. תקופה ארוכה שירת בלבנון, גם במילואים סופח למבצעים מיוחדים ושירת גם ביחידה 669 המוטסת. הוא אהב את הצבא בכל נשמתו."את איטה בוטנרו - בירן, גרושתו ואם שתי בנותיו, גבריאל הכיר בשנת 1989 בעיר סגד בהונגריה, בה למדו שניהם רפואה. גבריאל למד רפואה כללית, איטה למדה רפואת שיניים.בשנת לימודיהם השישית והאחרונה הם נישאו בארץ. את ירושלים שאהב, אמנם לא התכוון לעזוב, אבל מאחר והתמנה לרופא בבית החולים 'מאיר' בכפר-סבא, בחרו בני הזוג לגור ברעננה.

לאחר תקופת התמחות בבית חולים 'מאיר', בה זכה ב'פרס מתמחה מצטיין', גבריאל בוטנרו עבד כרופא כירורג.כעבור מספר שנות עבודה כרופא אזרחי, גבי החליט להצטרף לימ''מ כרופא המלווה את היחידה המיוחדת בכל פעילויותיה.איטה: "גבי תמיד שאף להיות קרוב לחיילים, נכון בכל רגע ורגע להגיש עזרה, תוך סיכון עצמי תמידי. הוא היה מאוד נחוש והחלטי כאשר עזב את בית החולים ובחר לשוב ליחידה."מפקד היחידה ספד לדר' גבריאל בוטנרו באומרו: ''גבריאל בוטנרו השאיר אחריו דור קרבי לוחם של פרמדיקים וחובשים. בשם קציני, לוחמי ואנשי היחידה, אני נפרד ממך בהצדעה!''לאיטה וגבריאל נולדו הבנות תומר, היום בת שבע-עשרה, ועמית בת שלוש-עשרה.דוקטור גבריאל בוטנרו, רופא מסור ומקצועי, אדם צנוע וענו, ליווה לוחמים הן בפעילויות מבצעיות והן בטיפולים שוטפים וזכה להערכה והוקרה רבה.יהי זכרו ברוך.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה