תפריט נגישות

טוראי שלמה חי אבלס ז"ל

שלמה אבלס
בן 21 בנפלו
בן שרה ואילן
נולד בירושלים
בי"ט בתמוז תשמ"ג, 30/6/1983
התגורר במעלה אדומים
התגייס ב-19.6.2003
שרת בחיל כללי
יחידה: של"ת ישיבות 9687
נפטר בעת שירותו
בג' בתמוז תשס"ד, 22/6/2004
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 7, שורה: 11, קבר: 9.
הותיר: הורים וחמישה אחים ואחיות - אוריאל, לאה, יעקב, אליסף ואודליה

קורות חיים

שלמה חי בן שרה ואילן. נולד ביום כ' בתמוז תשמ"ג (30.6.1983) בירושלים. אח לאוריאל, לאה, יעקב, אודליה ואליאסף.

שלמה חי למד בבית-הספר היסודי "יהודה הלוי" בירושלים, בבית-הספר התיכון "מעלה התורה" במעלה אדומים ובבית-הספר "יד בנימין" בנחל שורק. משם המשיך לישיבת ההסדר "היכל אליהו" בכוכב יעקב ולישיבת "המאיר" בירושלים. בשעותיו הפנויות היה פעיל בתנועת הנוער "עזרא".

אמציה לוי-חברוני, מנהל בית-הספר "יהודה הלוי", מספר: "שלמה חי נתגלה לנו כילד בעל מידות ודרך ארץ ונקשרנו אליו. הוא גילה משיכה למסורת ולאמונה דתית, ידע תמיד לספר על לימוד ששמע או על שיחה שהאזין לה, בבית-הכנסת או כשהיה מתלווה אל אבא למקומות אחרים. תלמיד רציני ונבון ומתמיד בלימודיו. הוא ידע תמיד לחפש ולגלות את הטוב שבסביבתו, לגעת בו ולהתחבר אליו".

שמואל לנדוירט, מורו ומחנכו של שלמה חי בבית-הספר "מעלה התורה", כותב: "שלמה חי היה תלמיד תמים ללא התחכמויות הן ביחסו לחבריו והן ביחסו למורו. ילד ישר ופשוט, ולכן היה אהוד מאוד עליהם, אם צריך עזרה מיד מקבלים זאת ממנו עם חיוך ובשמחה. דבר נוסף שייחד אותו הוא כבוד כלפי הוריו ומוריו. התאמץ בכל עת ללמוד ולשאול ללא הפסקה ודברים אלה הביאוהו להישגים נאים, כדברי חז"ל: 'יגעת ומצאת – תאמין'".

שלמה חי התגייס לצה"ל ב-19.6.2003 והחל את שירותו במסגרת של"ת ישיבות. חבריו ליחידה סיפרו כי היה חבר אמיתי, נאמן ואהוב על כולם, בעל שמחת חיים, טוב לב, תמים ונדיב, שבכל פעם שנזקקו לעזרה שלמה חי היה הראשון להציעה.

ביום ג' בתמוז תשס"ד (22.6.2004) נפטר שלמה חי ממחלה והוא בן עשרים-ואחת. הוא הובא למנוחות בבית-העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים. הותיר אחריו הורים, שלושה אחים ושתי אחיות.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה