תפריט נגישות

סרן אדם אוארבך ז"ל

אדם אוארבך
בן 23 בנפלו
בן אירנה וג'ון
נולד בשדות ים
בג' בתשרי תשי"א, 14/9/1950
התגייס ב-פברואר 1969
שרת בחיל האויר
יחידה: י"ב 555
נפל בפעילות מבצעית
בכ"ז בניסן תשל"ד, 19/4/1974
מקום נפילה: מחניים
באזור הגליל
מקום קבורה: קיבוץ שדות ים
הותיר: אב ואחות

קורות חיים

אדם, בן אירנה וג'ון, נולד ביום ג' בתשרי תשי"א (14.9.1950) בקיבוץ שדות ים, בו גדל והתחנך.

את שנת לימודיו השמינית למד באמסטרדם, שם עשתה משפחתו בשליחות. כאשר חזרה המשפחה ארצה, המשיך וסיים את לימודיו בקיבוץ. לאחר הלימודים ניגש לבחינות בגרות חיצוניות ועמד בהן בהצטיינות. אדם היה תלמיד כשרוני מאוד ושקדן, אהוב על מוריו ועל חבריו. הוא היה ישר והגון מאוד, חברותי ותמיד ידע ואהב לעזור לזולת. אדם היה חובב ספורט והצטיין בשייט. הוא אהב מאוד את הים, וכן אהב מוסיקת ג'ז וספרות יפה. היה בן ואח אוהב ומסור למשפחתו. לאחר תום הלימודים יצא לשנת שירות לקיבוץ אילות, במסגרת גרעין-בנים.

אדם גויס לצה"ל בסוף פברואר 1969 והתנדב לשרת בחיל האויר. לאחר הטירונות השתלם בקורס למטאורולוגיה, סיים בהצטיינות קורס-קצינים בסיסי, השתלם בקורס לקציני חיל-האוויר ובקורס לקציני בקרה. אדם היה קצין אחראי ומסור לתפקידו, דואג לחייליו ואהוב עליהם. במלחמת יום הכיפורים ולאחריה, בימי מלחמת ההתשה, נלחם בגבול הצפון.

ביום כ"ז בניסן תשל"ד (19.4.1974) נפל אדם בעת מילוי תפקידו בשמי רמת הגולן, בשובו מפעילות מבצעית. הוא הובא למנוחת-עולמים בבית-העלמין בקבוץ שדות-ים. השאיר אחריו אב ואחות.

מפקדו מעיד עליו, שהיה קצין למופת, שקט, ממושמע ונבון ובעל ידע מקצועי רחב. הוא מילא את המשימות שהוטלו עליו במסירות, בקפידה ובהבנה מלאה.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה