תפריט נגישות

טוראי רפאל רפי אלבז ז"ל

רפאל אלבז
בן 21 בנפלו
בן ז'קלין ופנחס
נולד במרוקו - פס
בכ"ט בחשוון תשכ"א, 19/11/1960
התגורר בירושלים
התגייס ב-פברואר 1979
שרת בחיל רפואה, חיל כללי
יחידה: ק"ע ירושלים 8683
נפל בעת שירותו
בג' באב תשמ"א, 3/8/1981
מקום נפילה: כביש ירושלים-רמלה
באזור ירושלים והסביבה
מקום קבורה: ירושלים - הר הזיתים
אזור: א, חלקה: 21, שורה: 02, קבר: 05.
הותיר: הורים, שלושה אחים ושלוש אחיות

קורות חיים

בן ז'קלין ופנחס, נולד ביום כ"ט בחשוון תשכ"א (19.11.1960) בעיר פס שבמרוקו ובה החל את לימודיו בבית-ספר יסודי יהודי. בשנת 1967 עלה רפי לארץ והשתקע עם משפחתו בירושלים. הוא המשיך את לימודיו, תחילה בבית-ספר חב"ד ולאחר מכן השלים את לימודיו התיכוניים בקריית הנוער בירושלים.

בפברואר 1979 הוא התגייס לצה"ל. בגלל בעיות בריאות שהיו לו, הוצב רפי ביחידה עורפית ושירת כפקיד ביחידת קצין העיר ירושלים. הוא עבר קורס פקידות-מחסנאות וקורס נהיגה והצטיין בתפקידו במשרד. ביום ג' באב תשמ"א (3.8.1981) הסיע רפי בתפקיד מכונית צבאית בכביש ירושלים-רמלה. היו עמו במכונית מפקדו וחבריו ליחידה. ליד מושב יד-רמב"ם הוא התנגש במשאית שבאה מולו וכל נוסעי המכונית נפגעו. רפי נהרג. בן 20 היה במותו.

הוא הובא למנוחות בהר הרצל בירושלים. הוא השאיר אחריו הורים, שלושה אחים ושלוש אחיות. על שמו נרכשו ספרי קודש בבית-הכנסת של עולי מרוקו בגילה, שבו נהג להתפלל.

במכתב תנחומים, ששלח מפקד יחידתו למשפחתו, נאמר: "כולנו זוכרים את רפי כחייל וכחבר האהוב על כולנו, בזכות היותו מסור ביותר למפקדיו ולחבריו, בזכות נכונותו להתנדב ולסייע לכל חייל וחיילת ביחידה, אם על-ידי עזרה בעבודה ואם על-ידי החלפת תורנויות. אנו מאמינים כי בזכות החינוך שהענקתם לרפי ולאור דרכו, הוריש לנו דרך חיים שראוי לחקותה".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה