תפריט נגישות

סמל חיים מאיר אבנר ז"ל

חיים מאיר אבנר
בן 27 בנפלו
בן בלה וחנוך הכהן
נולד בירושלים
בי"ח בתמוז תשי"ז, 17/7/1957
התגורר בירושלים
התגייס ב-14.5.1975
שרת בחיל הלוגיסטיקה
יחידה: מרכז הובלה 6900
נפל בקרב
בי"ז באדר תשמ"ה, 10/3/1985
במלחמת שלום הגליל
מקום נפילה: מארג' עיון
באזור לבנון
מקום קבורה: ירושלים - הר הרצל
אזור: ד, חלקה: 10, שורה: 01, קבר: 08.
הותיר: הורים, שלוש אחיות ושני אחים

קורות חיים

בן הזקונים של בלה וחנוך הכהן, נולד ביום י"ח בתמוז תשי"ז (17.7.1957) למשפחה חרדית בירושלים. חיים החל את לימודיו בתלמוד-תורה "שילה" בירושלים וסיים את חוק לימודיו בישיבת הגר"א בחיפה. אף שהיו בנים למשפחה חרדית, התגייסו הוא ושני אחיו לצה"ל ושירתו שירות חובה מלא.

חיים מאיר גויס לצה"ל בתחילת מאי 1975 והוצב בחיל-החימוש. הוא עבר קורס נהיגה, קורס נהגי זחל"ם וקורס נהגי גוררים. שלוש שנות שירותו עברו עליו בלא אירועים מיוחדים. חיים הועלה לדרגת סמל, וכשהשתחרר הוענקה לו תעודת שחרור ובה צוינה התנהגותו כטובה מאוד. הערכת מפקדיו עליו הייתה, כי "גילה נכונות ורצון, מילא תפקידיו לשביעות רצון מפקדיו".

בתחילת מאי 1978 שוחרר חיים מהשירות הסדיר והוצב לשרות מילואים ביחידת חיל החימוש. מעולם לא ניסה להשתחרר משירות מילואים כלשהו. הוא היה חייל מסור וממושמע וביצע אם המוטל עליו במסירות, אחריות ונאמנות. נתגלו בו תכונות נעלות של ענווה נימוסים ומתן כבוד לזולת.

ביום י"ז באדר תשמ"ה (10.3.1985), נפל סמל חיים בקרב בלבנון במסגרת מלחמת שלום הגליל והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי שעל הר הרצל בירושלים. הוא השאיר אחריו הורים, שלוש אחיות ושני אחים.

משפחתו הנצירה את שמו בהקמת ספריות תורניות בישיבות ובבתי מדרש, ביסוד קרן גמילות חסדים, בכינון חוג ללימודי תורה ובהצבת לוח לזכרו בבית-המדרש "אור החיים". עץ לזכרו ניטע ביער המגינים. לזכרו, ולזכר אחר-עשר מחבריו שנפלו יחד עמו, הוקם גלעד ליד מקום נופלם. בבסיס של חיל החימוש, שממנו יצאו לדרכם האחרונה, ניטע גן על-שם חיים וחבריו.

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה